...
SİZİ ARAYALIM! Formu doldurun sizi hemen arayalım.

  444 31 24

  Şehir İçinde Şehirden Uzak Konum

  Sakura Park, şehrin stres ve karmaşasından kaçmak isteyenleri doğal yaşamıyla karşılıyor.

  Osmangazi Köprüsü ile körfezi 4 dakikada geçebileceksiniz. İstanbul’dan 40 dakikada Sakura Park’a ulaşma imkanı yakalayabileceksiniz.

  Yenikapı-Pendik ile Eskihisar’dan arabalı feribotla, ayrıca Bostancı-Kartal-Pendik ve Tuzla’dan da deniz otobüsü ile Sakura Park’a ulaşmanız mümkün.

  Sudüşen Şelalesi

  Yalova’da görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda gelen Sudüşen Şelalesi, Sakura Park’a 20 dakika uzalıkta. Şelale ve çevresi sizleri muhteşem bir doğa şölenine davet ediyor.
  Şelaleye çıkarken Marmara Denizi manzarası, benzersiz baraj gölü ve yeşilin her tonunu bulabileceğiniz ormanlık alan size eşlik edecek.Yerli ve yabancı birçok turistin tercih ettiği Sudüşen Şelalesi’nde piknik yapabilir, şelalenin altında serinleyebilirsiniz.

   

  Yeşil-Mavi Yol

  Yalova’nın doğusundaki Altınova’dan başlayıp, batısındaki Armutlu ilçesine kadar 127 km’lik bir alanda hem tarihi hem de doğayı içinde barındıran Yeşil-Mavi bir yolculuk sizi bekliyor.

  Trekking ve fotosafari yapmak isteyenler için eşsiz bir imkana sahip olan Yeşil-Mavi yol Sakura Park’a sadece 10 dakikalık mesafede.

  Yeşil-Mavi yolda ilerlerken seyir teraslarında bir taraftanızda yeşil bir dokuyu, bir tarafınızda Marmara Denizi’ni, diğer tarafınızda da İznik Gölü’nü bulabilirsiniz.

  Termal Kaplıcaları

  Çeşitli medeniyetlerin yüzyıllardır şifa merkezi olan Termal kaplıcaları, günümüzde de birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.
  Sakura Park’a 10 dakikalık mesafede yer alan şifalı sularda baştan aşağı yenilenme imkanından faydalanabilirsiniz. Kaplıca suları romatizma, metabolizma, sindirim sistemi, karaciğer, safra kesesi, böbrek ve idrar yolları hastalıkları, deri hastalıkları, psikolojik rahatsızlıklar, kadın hastalıkları ve fonksiyonel rahatsızlıklara sahip olan birçok hastaya şifa dağıtıyor.

  Çınarcık Beach Club’s

  Çınarcık’ta yer alan beach club’lara 25 dakikada ulaşabilirsiniz. Çınarcık plajları yaz günlerinde sizi ferahlatacak birçok seçenek sunuyor. Bölgedeki uzun plaj alanında sıra sıra dizilen 10’a yakın beach club bulunuyor.

  Denize girme keyfinin yanı sıra birçok deniz aktivitesinden de faydalanabilirsiniz. Bölge; sahili, plajları, kamp ve piknik alanları, yeme-içme ve eğlence mekanlarıyla yerli ve yabancı turistlerin gözdesi durumda.

  Karaca Arboretumu

  Türkiye’nin ilk özel arboretumu olan Karaca Arboretumu, Sakura Park’a 10 dakikalık mesafede.135 dönüm arazi üzerinde yaklaşık 7000 civarında değişik bitki türüyle karşılaşabilirsiniz. Canlı bitki müzesine girdiğinizde ise kendinizi stresten arınmış ve ruhen dinlenmiş olarak bulacaksınız.

  Erikli Yaylası

  Yalova’nın tarihi ve turistik değerlerinin yanı sıra yaylaları da önemli bir yer tutuyor. Sakura Park’a 30 dakikalık mesafede yer alan Erikli Yaylası deniz seviyesinden 600 metre yükseklikte yer alıyor. Yayla doğal yürüyüş parkurları ve günlük kamp alanları ile piknik için ideal yerlerden biri. Doğayla başbaşa kalacağınız Erikli Yaylası’nda dere kenarında karşınıza çıkan “ikiz şelaleler”e ulaşabilirsiniz.