...
SİZİ ARAYALIM! Formu doldurun sizi hemen arayalım.

  444 31 24

  Şehir İçinde Şehirden Uzak Konum

  Sakura Park, şehrin stres ve karmaşasından kaçmak isteyenleri doğal yaşamıyla karşılıyor.

  Osmangazi Köprüsü ile körfezi 4 dakika’da geçebileceksiniz, İstanbul’dan 40 dakika’da Sakura Park’a ulaşmış olacaksınız.

  Ayrıca Yenikapı-Pendik ve Eskihisar’dan arabalı feribot ve Bostancı-Kartal-Pendik ve Tuzla’dan deniz otobüsü ile Sakura Park’a ulaşmanız da mümkün.

  Sudüşen Şelalesi

  Yalova’da görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yer alan Sudüşen Şelalesi Sakura Park’a 20 dakika uzalıkta. Şelalenin kendisi ve çevresi sizleri muhteşem bir doğa şölenine davet ediyor.

  Şelaleye çıkarken Marmara Denizi’nin manzarası ,benzersiz bir baraj gölü ve yeşilin her tonunu bulabileceğiniz orman size eşlik edecek.Yerli ve yabancı bir çok turistin tercih ettiği Sudüşen şelalesinde pikniğinizi yapabilir, şelalenin altında serinleyebilirsiniz.

  Yeşil-Mavi Yol

  Yalova’nın doğusundaki Altınova’dan başlayıp, batısındaki Armutlu ilçesine kadar 127 km’lik hem tarihi hem de doğayı içinde barındıran Yeşil-Mavi bir yolculuk sizi bekliyor.

  Trekking ve fotosafari yapmak isteyenler için eşsiz bir imkana sahip Yeşil-Mavi yol Sakura Park’a 10 dakikalık mesafede.

  Yeşil-Mavi yolda giderken seyir teraslarında bir taraftanızda yeşil bir dokuyu,bir tarafınızda Marmara Denizi’ni, diğer tarafınızda İznik Gölü’nü bulabilirsiniz.

  Termal Kaplıcaları

  Çeşitli medeniyetlerin yüzyıllardır şifa merkezi olan Termal kaplıcaları, günümüzde de birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

  Sakura Park’a 10 dakikalık mesafede yer alan şifalı sularda baştan aşağı yenilenme imkanınız bulunuyor. Kaplıca suları romatizmalı ve metabolizmalı hastalıklarda, sindirim sistemi, karaciğer, safra kesesi, böbrek ve idrar yolları hastalıkları, ortopedik operasyonlar sonrası, deri hastalıkları, psikolojik hastalıklar, kadın hastalıkları, fonksiyonel rahatsızlıklara sahip hastalara şifa dağıtmaktadır.

  Çınarcık Beach Club’s

  Çınarcık’ta yer alan beach cluplara 25 dakikada ulaşabilirsiniz. Çınarcık plajları yaz günlerinde sizi ferahlatacak bir seçenek. Uzun bir plaj alanında sıra sıra dizilmiş 10’a yakın beach club’lar bulunuyor.

  Denize girme keyfinin yanı sıra birçok deniz aktivitesinde de yararlanabiliyorsunuz. Sahili, plajları, kamp ve piknik alanlarıyla yeme-içme ve eğlence mekânlarıyla yerli ve yabancı turistlerin gözdesi durumda.

  Karaca Arboretumu

  Türkiye’nin ilk özel arboretumu olan Karaca Arboretumu, Sakura Park’a 10 dakikalık mesafede.135 dönüm arazi üzerinde yaklaşık 7000 civarında değişik bitki türüyle karşılaşıyorsunuz. Canlı bitki müzesine girdiğinizde kendinizi stresten arınmış ve ruhen dinlenmiş bulacaksınız.

  Erikli Yaylası

  Yalova’nın tarihi ve turistik değerlerinin yanında yaylaları da önemli bir yer tutuyor. Sakura Park’a 30 dakikalık mesafede yer alan Erikli yaylası denizden 600 metre yüksekte yer alıyor. Doğal yürüyüş parkuları, günlük kamp alanları ve piknik için ideal yerlerden biridir. Doğayla başbaşa kadlığınız Erikli yaylasında dere kenarında karşınıza çıkan “ikiz şelaleler” buraya ayrı bir güzellik katmaktadır.